Ознака: дневна ковид статистика

Регистрирани се 521 позитивни на ковид и тројца починати

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.231 тестови, а регистрирани се нови...

Регистрирани се 693 случаи на ковид, оздравеле 827 пациенти, а две...

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.480 тестови, а регистрирани се нови...

Регистрирани 65 нови случаи на ковид-19, тројца починале

Во последните 24 часа во државата се регистрирани 65 нови случаи на ковид-19 од вкупно тестирани 1.090 лица, оздравени се 78 лица, додека починати...

Нови 109 позитивни на ковид-19, нема починати лица

Нови 109 ковид-инфекции од 1062 направени тестови се регистрирани во последните 24 часа. Оздравени се 91 пациент, нема пријавено починати лица, соопшти Министерството за...

Регистрирани 83 ковид-инфекции и две починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.430 тестови, а регистрирани се 83...

Регистрирани 137 нови случаи со ковид-19, 85 оздравени пациенти и двајца...

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.303 тестови, а регистрирани се 137 нови случаи со ковид-19 и...

Регистрирани 89 ковид-позитивни и едно починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.760 тестови, а регистрирани се 89...

Регистрирани 41 нов случај на ковид -19, тројца починати и 457...

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.024 тестови, а регистрирани се 41 нов случај на ковид-19, еден...

Денес регистрирани 188 нови случаи на ковид, тројца починати и 119...

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во изминативе 24 часа се регистрирани нови 188 случаи на ковид-19, од направени 2.245 тестови. Починале тројца,...

Регистрирани 223 случаи со ковид-19, четворица починати и 174 оздравени пациенти

Според податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.365 тестови, а регистрирани се 223 нови случаи на ковид-19, четворица...