Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25685)

Олимпик спорт и Макпетрол со најмногу први места

КАРАТЕ - ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ЗА КАДЕТИ И ЗА ЈУНИОРИ Во Гостивар се одржа Првенството на Македонија за кадети, јуниори и постари јуниори (до 21...

Четири медали за сестрите Настоски

ЏУДО - НА ТУРНИРОТ ВО ПРИШТИНА Прилепскиот џудо-клуб Сеишин, под водство на тренерот Мики Чадамов, освои вкупно осум медали на меѓународниот турнир за кадети/ки и...

Дополнителна настава со физичко присуство или онлајн часови

До истекот на првото полугодие, учениците во средните училишта мора да ги одработат часовите што ги изгубија со евакуациите поради лажните дојави за бомби....

ЛА лејкерс победи во меч со вкупно 281 поен

КОШАРКА - НБА Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс славеа на гости на мечот со Сан Антонио со 143-138 (33-34, 37-34, 36-29, 37-41), во меч во...

Македонија идната недела домаќин на Балканијадата до 18 години

Според списокот на добиени шахисти, од Македонија, Словенија и од Грција ќе настапат најсилните шахисти во оваа категорија со играчки рејтинг од над 2.300...

На политичарите од висок профил им прилега костец со крупните...

Овдешни високи политичари наместо да се посветат на решавање на крупните проблеми со кои се соочуваат државата и граѓаните, тие времето го трошат токму...

Не сакаме донации со кои донаторите сметаат дека нѐ поткупиле –...

Македонското друштво „Илинден“ - Тирана со остра осуда за донацијата на бугарската амбасада во Општина Пустец Деновиве во Албанија, во општините каде што живеат Македонци,...

Трето светско злато за Кина

Кина во финалето го победи Узбекистан, а бронзата ѝ припадна на Шпанија, која во тајбрејк-меч беше подобра од Индија ШАХ - ЕКИПЕН МУНДИЈАЛ ЗА МАЖИ Репрезентацијата...

Австралија играше за 29-та титула, Канада за првата

ТЕНИС - ДЕЈВИС-КУП Репрезентацијата на Австралија се пласира на своето прво финале во тенискиот Дејвис-куп од 2003 година, по победата во полуфиналето со Хрватска, со...

Фудбалскиот мундијал е златна кокошка и за криминалните умови

Луѓето со искривена ментална криминална матрица го искористуваат дури и спортот, претворајќи го „од феномен со висока универзална општочовечка вредност, во алатка за извртување...