Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25627)

Азискиот тигрест комарец се вдоми во нашите домови

Граѓаните треба да се информираат за новиот вид, а надлежните служби да направат нов оперативен план со зголемена површина на третирање. Да се исклучи...

Ристески и Жежовска најуспешни македонски претставници

Ристески во категоријата до 18 години и Жежовска во категоријата до 14 години го освоија 41-то место, со по шест поени, колку што имаше...

Хет-трик на Сон за историјата на Тотенхем

Хеунг-мин стана првиот играч на Тотенхем што постигнал хет-трик во Премиер-лигата влегувајќи во игра од клупата за резерви, а клубот од Лондон и понатаму...

Нема политичка независност без енергетска независност

Токму поради овие длабокостратегиски причини, исклучително е важно Македонија, покрај политичката независност, да обезбеди и енергетска независност за своите граѓани, но уште повеќе и...

Артета: За да станете подобри, треба да бидете самокритични

Мора да имате други луѓе околу вас за да ви ја кажат вистината и да имате скромност секогаш да бидете подготвени да се подобрите...

Прв генерален секретар на КФМ и селектор на младите

Саздовски беше тренер низ чии раце поминаа многу познати каратисти. По осамостојувањето на нашата држава, тој стана прв генерален секретар на Карате-федерацијата на Македонија,...

Голгетерски рекорди на мечот „мајка на сите дербија“

Борусија го победи Шалке со голот на Мукоко, кој стана најмладиот играч (17 години и 301 ден) што постигнал гол на дербито и најмладиот...

Европскиот клупски фудбал се враќа во полн сјај по пандемијата

Воведувањето на безбедното стоење на натпреварите сезонава помогна бројката на гледачи да се зголеми, па, на пример, Баерн забележа рекордна клупска посетеност од 75.000...

Камил Семениук и Изабел Хаак – одбојкари на годината

ЦЕВ Гала-свеченоста на Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ), одржана во Центарот за ликовни уметности во Брисел, беше идеална можност да се прослават најновите достигнувања, а особено...

Инфантино ја нагласува важноста за кревање на стандардите на клупската администрација

Постои јаз меѓу неколку земји во Европа и остатокот од светот. Она што треба да го направиме е да го затвориме јазот, но не...