Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25571)

Kако да го заштитите домот пред да заминете на одмор

Домување Секое продолжено отсуство од дома е идеално време за провалници што го демнат сето она што вредно и посветено сте го создавале цел живот,...

Холандската министерка им се извини на жртвите во Сребреница

Босна и Херцеговина Кајса Олонгрен, министерка за одбрана на Холандија, вчера им се извини на жртвите во Сребреница во името на холандската влада, во својот...

Добрите односи со Тирана го прават косовското прашање решливо?!

Во балканскиот политички јазол, едно од горливите прашања и натаму останува Косово, каде што се судираат интересите на две најмногубројни нации. Засега ниту Соединетите...

Археолошки истражувања на локалитетите околу Журче

ВО РАМКИТЕ НА ПЕТТАТА ДЕМИРХИСАРСКА ЛЕТНА ШКОЛА Во рамките на Петтата демирхисарска летна школа, археолошката секција составена од Емилија Трајковска, Кирил Ангеловски, Милко Тренчевски и...

И Битола никако да добие затворен базен

Надлежните од фирмата „Енергоинвест“ изјавија дека тие се ангажирани за изградба на шест пливачки базени, и тоа во Скопје, Битола, Штип, Кичево, Кисела Вода,...

Загарантиран „македонски екстра квалитет“ и „традиционален македонски квалитет“

Во Стопанската комора на Македонија претставени сертификатни марки за посебен идентитет за македонските производи и услуги Во една национална економија, во градењето на нејзините економски...

Ќе има ли протeк низ „Северен тек“?

Главниот гасовод за испорака на руски гас до Германија, „Северен тек“, од вчера е затворен поради ремонт, но стравувањата се дека Москва никогаш нема...

Истрага за допинг на „Тур де Франс“ под капата на...

Помеѓу 27 и 30 јуни, полициите од Франција, Белгија, Шпанија, Хрватска, Италија, Полска и од Словенија спроведоа координирана акција против употребата на забранети супстанции...

Што ја чека Европа, а што Македонија

Меѓународните економисти велат дека има три работи што би можеле да доминираат во наредните месеци: енергетската криза во Европа, падот на вредноста на различни...

За протоколот ќе има по свадба тапани?!

Содржината на билатералниот протокол со Бугарија ќе биде објавена откако тој ќе биде потпишан, најави вчера претседателот на собраниската комисија за европски прашања, Арбер...