Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25513)

Македонија во силна група со селекции со многу медали

Во Скопје македонската репрезентација ќе игра со селекции со вкупно 23 медали од големите натпреварувања, Франција (двапати светски и по еднаш олимписки и европски...

Клоп ќе стане менаџер со најдолг стаж во Ливерпул, по легендарниот...

Со новиот договор до 2026 година, Јирген Клоп (54) ќе биде на таа функција 11 години. Бил Шенкли беше на клупата на „црвените“ 15...

Рускиот кавијар како „прилог“ на бриселското мени на санкции

Брисел очекува да биде пофален поради забраната за увоз на руски кавијар, иако рускиот увоз во рамките на ЕУ е речиси незначителен, пишува Виктор...

Клубовите од „средната класа“ се борат за спас на Лигата на...

Ако учествувате во ЛШ, вашиот коефициент станува сѐ поголем и поголем и „продавницата се затвора“. Сметам дека тоа не треба да биде вистинскиот услов...

Бугарија, залуден љубовен труд

Можете колку сакате да глумите дипломати и да зборувате за пријателската земја Бугарија, за вашите пријатели во Бугарија, но на крајот од денот, и...

Пандемијата го зеде својот данок врз менталното здравје на семејствата

Како дел од новото истражување што го спроведе „Морнинг консалт“ во САД, родителите забележале дека менталното здравје на нивните семејства се влошило за разлика...

Европскиот прашалник или Европа во прашалници

Ја гледав срцепарателната сцена среде Киев, во која возбудената Урсула фон дер Лејен му го предаде фамозниот прашалник на претседателот Володимир Зеленски. Дури и...

Има алтернатива за Европската Унија!

Еве, хипотетички, да претпоставиме дека Софија ќе го отстрани ветото и ќе ги започнеме преговорите со Европската Унија. Но останува прашањето кога ќе влеземе...

Макрон преку Германија ќе го јакне европскиот суверенитет

Освојувањето на вториот претседателски мандат на Емануел Макрон ја зајакна неговата визија за суверена Европа, а исто така може да го намали потенцијалот на...