Ознака: Данка

Осомничените за убиството на малата Данка од Бор донесени во Обвинителството

Во Вишото јавно обвинителство во Заечар утрово од притвор се донесени Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ, осомничени за убиството на Данка Илиќ (2), јавија...

Телото на Данка не е пронајдено – полицијата со сознанија дека...

Регионот е вознемирен по последната вест дека двегодишната Данка Илиќ која исчезна во Бањско поле во Србија била удрена со кола, а нејзиното тело...

Виенска полиција: На видео материјалот веројатно е Данка Илиќ, се бараат...

Виенската полиција објави соопштение во кое достави две нови фотографии од девојче од Виена кое наликува на Данка Илиќ (2). Полицијата во своето соопштение...

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка кај...

Истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ е динамична, обемна и во неа се проверуваат сите можни факти и лица, изјави полицискиот мајор Бојана...

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка, истрагата проширена во неколку...

Продолжува потрагата по двегодишната Данка Илиќ, која исчезна пред осум дена во Бањско поле кај Бор. По анализирање на се што е досега направено...

Четврти ден потрагата по двегодишната Данка од Бањско Поле, се пребарува...

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ од околината на Бор се уште трае. Денеска два специјалистички тимови со кучиња спасувачи обучени и тренирани да...

Прекинува потрагата на терен по двегодишната Данка кај Бор, продолжува по...

По 27-часовна потрага, во која учествуваа полицајци, пожарникари-спасувачи, припадници на Планинарската спасувачка служба, припадници на Жандармеријата со кучиња трагачи, ловџии и бројни граѓани, српското...