Ознака: Бор

Осомничените за убиството на малата Данка од Бор донесени во Обвинителството

Во Вишото јавно обвинителство во Заечар утрово од притвор се донесени Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ, осомничени за убиството на Данка Илиќ (2), јавија...

Над 50 сослушани во истрагата за исчезнатото девојче во Бор, тројцата...

Четврти ден се одвива потрагата по малата Данка Илиќ, двегодишното девојче кое исчезна во вторникот околу 13.45 часот во приградската населба Бањско Поле, во...

Прекинува потрагата на терен по двегодишната Данка кај Бор, продолжува по...

По 27-часовна потрага, во која учествуваа полицајци, пожарникари-спасувачи, припадници на Планинарската спасувачка служба, припадници на Жандармеријата со кучиња трагачи, ловџии и бројни граѓани, српското...

Стотици лица и дронови трагаат по исчезнатото девојче во Бор, се...

Трае потрагата по двегодишнотот девојче кое исчезна вчера околу 13.45 часот во приградската населба Бањско Поље, недалеку од Бор во Србија. Данка Илиќ во...