Ознака: Аналена Бербок

Бербок: Ако не сакате сите млади да одат во Европа, тогаш...

Ако не сакате сите млади да одат во Европа, тогаш Европа треба да ја донесете овде, порача денеска шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок,...

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок утре доаѓа во Скопје

Министерката за надворешни работи на Германија утре ќе престојува во посета на Македонија. Бербок во Скопје ќе се сретне со претседателот Стево Пендаровски, со шефот...

Германија не повикува на револуција, а може многу да научи од...

По претставувањето на феминистичка стратегија за надворешната политика Германските министерства за надворешни работи и за развојна помош сакаат да ја поддржат позицијата на жената во...

Светот го повикува Путин да не прибегнува кон нуклеарни закани, вели...

Шефицата на германската дипломатија, Аналена Бербок, денеска изјави дека светската заедница повеќе пати го повикуваше рускиот претседател Владимир Путин да не прибегнува кон нуклеарни...

Германија исклучува територијални загуби во кој било мировен план за Украина

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок ја поздрави намерата на Кина да претстави мировна иницијатива за ставање крај на војната во Украина, но...

Лавров ја напушти седницата на Г-20 додека пред учесниците зборуваше Аналена...

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров го напушти министерскиот состанок на Групата Г-20 додека германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок од говорницата ја...