Ознака: ајатолах Хамнеи

Ајатолахот Хамнеи помилува десетици илјади затворени Иранци

Иранскиот врховен лидер, ајатолахот Али Хамнеи, помилува десетици илјади затвореници, вклучително и многумина уапсени на неодамнешните антивладини протести поради обвиненија поврзани со безбедноста, соопштија...