Ознака: 20 години

Горди сме на сите наши членови, кои денес се успешни луѓе!

КК Колибри од Охрид прославува 20 години успешно постоење Нема поголема радост и исполнетост од моментот кога ќе влезам во сала и ќе ги здогледам...

Заев: Успешна историја благодарение на партнерите ЕУ, САД и НАТО

Владата денеска одржа тематска седница посветена на 20-годишнината од Охридскиот рамковен договор. Во своето обраќање на седницата премиерот Заев потенцира дека оваа значајна годишнина се...

Во Турција забрането излегување за помлади од 20 години

Во Турција, на полноќ стапува на сила забраната за излегување на улица за млади под 20 години, како дел од мерките за борба против...

Поетско читање во Струмица по повод 20 години Лириклајн

Поетско читање по повод 20 години од постоењето на меѓународната поетска мрежа Лириклајн (Lyrikline.org.) ќе се одржи утре (7 декември), со почеток во 18...

По 20 години реиздаден албумот „Homebound“ на Кирил Џајковски

Јубилејното реиздание на ремек-делото „Homebound“ на Кирил Џајковски излезе денеска, точно дваесет години по оригиналната објава. Овој легендарен албум, со своето појавување во 1999...

Г.г. Стефан – 20 години на кормилото на МПЦ

Г.г. Стефан бил замонашен во манастирот „Св. Наум“ во Охрид на 3 јули 1986 г., додека на 12 јули бил именуван за митрополит струмички,...