Ознака: љубомир савевски

Савевски: ЕП треба да покаже дека сме на правиот пат

РАКОМЕТ Мотивирани сме затоа што играме пред наша публика и се надевам дека ова ќе биде плус за понатаму, затоа и сакаме да добиеме поддршка,...

Савевски во следните две години на чело на репрезентацијата

РАКОМЕТ Според одлуката на Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Љубомир Савевски ќе биде селектор на сениорската репрезентација и координатор на сите женските...

Савевски е нов селектор на женската репрезентација на Македонија

Љубомир Савевски е новиот селектор на женска репрезентација на Македонија. Тој доаѓа на местото на Симе Симовски и ќе добие договор во траење од...