Ознака: Јурумлери

Едно лице тешко повредено во сообраќајка на патот Јурумлери – Долно...

Две лица, од кои едното потешко, се повредени во сообраќајна несреќа меѓу три возила што се случила вчера вечер на локалниот пат Јурумлери –...

Се реконструира регионалниот пат Јурумлери – Драчево

Реконструкцијата на регионалниот пат Јурумлери - Драчево, кој поминува низ Долно Лисиче, е во полн ек. Од општината Аеродром соопштуваат дека со реализација на...

Целосно ќе се реконструира патот Јурумлери – Драчево

Пред месната заедница Долно Лисиче се одржа средба меѓу надлежните и граѓаните од оваа населба во врска со реконструкцијата на регионалниот пат Јурумлери -...