Ознака: јовановски

Трчаме по див, разновиден, шарен, предизвикувачки терен

Игор Јовановски, организатор на „Охрид ултратрејл“ Учесниците на „Охрид ултратрејл“ по петти пат, додека го исполнуваат својот личен планински предизвик, ќе уживаат во хоризонтот над...

„Прогнозите се обвистинија, освоивме медал“

По тридневните завршни подготовки во Охрид, на кои ги дефиниравме формата и тактиката на секој од нашите спортисти, лично очекував влез во финале и...

Изложба на фотографии на Душко Јовановски

Ретроспективна изложба на Душко Јовановски ќе биде отворена на 8 март, во 11 часот, во просторите на Народниот музеј - Свети Николе. Душко Јованoвски е...

Наковска-Бикова е кандидатка за пласман во финале на ПОИ

Оливера е докажан мајстор на стрелачкиот спорт, многукратна шампионка и носителка на медали од врвни спортски настани. Таа е во добра форма и убеден...

Од март интензивни подготовки, во мај квалификации за ПОИ

Во март треба да заминеме на заеднички подготовки, ама уште не е одлучено како и дали ќе ги организираме. Од втората половина на март,...

Втор сведок во „Рекет“: Во домот на Јовановски доаѓаа познати личности...

Вториот сведок во „Рекет”, Драгана Колевска, која хонорарно работела кај обвинетиот Бојан Јовановски, рече дека во неговиот дом доаѓале познати личности, меѓу кои и...

Го прашав Јовановски дали рекетира, ми рече дека телевизијата мора да...

Ексвработениот во 1ТВ, Христијан Баневски, кој е сведок во случајот „Рекет“, кажа дека при разговор со неформалниот сопственик Бојан Јовановски го запрашал дали рекетираат...

Дуковски: Добро е што Обвинителството ја врши работата на одбраната

Адвокатите на Катица Јанева и Бојан Јовановски по судењето за „Рекет” рекоа дека сведоците не можат да помогнат во постапката, а имаа замерки и...