Ознака: Шуто Оризари

Затворот во Шуто Оризари ќе се гасифицира

Затворот во Шуто Оризари ќе се гасифицира како една од мерките на Владата за намалување на загадувањето на воздухот. За оваа цел, Владата на...

Колку се информативни општинските веб-страници

Наједноставен начин да се најдат сите веб-страници на скопските општини на едно место е преку веб-страницата на градот Скопје, www.skopje.gov.mk, со кликање на графата...

Јанева од затвор дала наредба сите истраги да се префрлат во...

Од СЈО потврдија дека Катица Јанева од затворот во Шуто Оризари дала наредба сите истраги и предистражни постапки во рок од три дена да...

Линиите 19 и 20 со променет режим

Поради изведување градежни работи на улицата Индира Ганди во населбата Шуто Оризари, денеска од 22 до 5 часот утре, в недела, оваа сообраќајница ќе...

Убиената жена во Шутка го спасила сопругот, застанала пред него и...

Скопјанец до смрт избоде своја братучетка во населбата Шуто Оризари. Според информациите од МВР, скопјанецот со нож го нападнал сопругот на братучетка му, но...

Дваесетгодишно момче нападнато во Шуто Оризари

Дваесетгодишно момче синоќа било нападнато од неколку лица во Шуто Оризари. Како што соопштија од МВР, најпрво еден од напаѓачите со непозната течност го испрскал...

Ќе се отвора полициско одделение во Шуто Оризари

Советот на Општина Шуто Оризари поради зголемениот број на нарушувања на јавниот ред и мир, зголемената фреквенција на посетители на пазарот, како и поради...

Народниот правобранител има оформено предмет за случајот во Шуто Оризари

Народниот правобранител има оформено предмет по сопствена иницијатива по добиените сознанија дека се случил настан во кој имало обиди за грабнување деца во општина...

Спасовски: Двајцата полицајци биле приватно во Шуто Оризари

Двајцата вработени во МВР за кои е одреден притвор во врска со настанот во Шуто Оризари од 28 минатиот месец во моментот кога се...

Јане Ченто се извини за инцидентот во ќелијата во Шутка

Притвореникот Јане Ченто во писмо до управата на Истражниот затвор во Шуто Оризари признава дека погрешил и дека е виновен за инцидентот на 18...