Ознака: Шуто Оризари

Скопско- инфо

Денеска без струја дел од жителите на Општина Сарај Дел од жителите на Општина Сарај, денеска, пет часа ќе останат без напојување со електрична енергија....

Се реконструира улицата Mелничка во Шуто Оризари

Во Општина Шуто Оризари во завршна фаза е реконструкцијата на улицата Мелничка. На оваа сообраќајница се реконструира коловозот во должина од 587 квадратни метри....

Ограбил четири куќи и маркет во Шуто Оризари

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило шест тешки кражби во Скопје. Осомничениот 20-годишник делата ги извршил...

Живеалишта за семејствата погодени во пожарот во Шуто Оризари

На денешната седница на Владата, Министерството за труд и социјална политика е задолжено да додели финансиска и друга помош за семејствата чии домови беа...

Помош и сместување за семејството што изгуби две деца во пожарот...

Министерството за труд и социјална политика ќе обезбеди еднократна парична помош и сместување на семејствата кои вчера ги загубија домовите во пожарот во Шуто...

Спасовски во Шуто Оризари: Ваквите настани треба да ни бидат поука...

Техничкиот премиер Оливер Спасовски изрази сочувство и најави најитно обезбедување првична помош за сместување и финансиски средства за семејството кое во пожар во Шуто...

Парична помош и сместување за семејството чија куќа изгоре во Шуто...

Министерство за труд и социјална политика им понуди сместување и ќе им додели еднократна парична помош на семејството во населбата Шуто оризари, кое денeска...

Две деца загинаа во пожар во Шуто Оризари

Две деца загинаа во пожар што се случи попладнево во скопската населба Шуто Оризари. Момчето и девојчето на возраст од 3 и 1,5 година,...

Плакети за пензионираните наставници во Шуто Оризари

Во општината Шуто Оризари на свечена церемонија, која се одржа во основното училиште „26 Јули“, им беа доделени плакети на пензионираните просветни работници. Истовремено,...

Општината Шуто Оризари со акција за садење дрвја

Со садење дрвја, општината Шуто Oризари се вброи во редот на општините што се залагаат да го зголемат зеленилото на својата територија и на...