Ознака: Шуто Оризари

Јане Ченто се извини за инцидентот во ќелијата во Шутка

Притвореникот Јане Ченто во писмо до управата на Истражниот затвор во Шуто Оризари признава дека погрешил и дека е виновен за инцидентот на 18...

Приведени седум лица за нападот на полицајците во Шуто Оризари

Приведени се седум лица за нападот над двајца полициски службеници во скопската населба Шуто Оризари. Министерот на внатрешни работи Оливер Спасовски информираше дека истрагата е...

Шест месеци затвор за возач во oпштина Шуто Оризари

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство Скопје, Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска донесе пресуда за лицето С.М., и го...

Медицинска сестра напaдната во амбулантата во Шуто Оризари

Медицинска сестра вчера била нападната во амбулантата „Шуто Оризари“ поради наод од преглед. Од МВР информираат дека вчера околу 12:30 часот кај нив било пријавено...