Ознака: штип

Од храна затруени 16 штипски сватови

Шеснаесет лица од Штип, меѓу кои и едно дете, се хоспитализирани на Инфективното Одделение во штипската Клиничка болница, откако се затруле од храна. Станува...

Се намалува бројот на вакцинирани деца од ММР вакцини во Штип

Ќе ги вратат ли кампањите против вакцините за заушки и мали сипаници? Процентот на вакцинирани деца од ММР вакцина, конкретно Штип, со години се...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13.30 часот со полициско обезбедување е...

Промоција на „Одбројување“ на Пармаковска во Штип

Во Спомен собата на центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип утре во 12 часот ќе се одржи промоција на романот „Одбројување“, за кој...

Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш почнува за десетина дена

Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш ќе почне за десетина дена и можно е негово завршување до крајот на оваа година, најави премиерот Зоран Заев...