Ознака: Штефен Сеиберг

Ангела Меркел излегува од карантин

После две недели карантин во нејзиниот дом, германската канцеларка Ангела Меркел се враќа во нормала. Одлуката уследи по три негативни теста, а владиниот портпарол...