Ознака: шампон

Користете навлажнувачки шампон и регенератор

Нега и убавина Дури и пред да ја обликувате косата, можете да спречите оштетување предизвикано од топлината на фенот, со правилно навлажнување за време на...

Направете шампон за побрз раст и за зајакнување на косата

Ако ѝ дадете соодветна нега на вашата коса, ќе добиете долга и здрава коса! На прво место ќе ви помогне чудотворниот шампон за побрз...

Додадете лажица шеќер во вашиот шампон

Нега и убавина Девојките што внимателно ја негуваат косата одамна знаат дека „пилингот на скалпот“ е неопходен за убава коса. Таквите средства ги отстрануваат мртвите...

Додајте каранфилче во вашиот шампон за раст на косата

Нега и убавина Еден од најголемите трендови за нега на косата во моментов е додавање посебен ароматичен зачин во вашиот шампон. Ова е тренд што...

Лажица шеќер во шампонот – евтин трик за одлични ефекти

Во желбата да имаме што е можно поздрава, бујна и лелеава коса, често посегнуваме по голем број купени, но и природни препарати што интензивно...

Британка нарачала шампон, а добила американски пасоши

Британката Никол Мичел која живее во Лондон била изненадена кога по пошта наместо нарачаниот шампон и пристигнале 20 нови американски пасоши. Девојката повикала полиција, која...