Ознака: четврта доза

Во Англија од утре предлагаат четврта доза вакцина против ковид-19

На милиони луѓе во Англија ќе им биде понудена четврта доза од вакцината против коронавирус од утре, соопшти денеска службата за јавно здравје НХС....

Прерано е да се размислува за четврта доза вакцина, вели Ентони...

Водечкиот американски имунолог и главен медицински советник во Белата куќа, Ентони Фаучи, рече дека е „премногу рано“ да се размислува за четврта доза на...

Бустерите го стивнаа израелскиот делта-бран, четвртата доза ќе се бори со...

Одлуката на Израел да стане првата држава што препорача четврта доза вакцина за да се бори против високозаразниот омикрон, уследи откако тамошните надлежни здравствени...

Подготовки за вакцинација со четврта доза

Израел Израел повторно се покажува како пионер во борбата против пандемијата на коронавирусот. Израелските власти на луѓето над 60 години и на вработените во здравството...

Поради омикрон, можеби ќе биде потребна и четврта доза вакцина, најавуваат...

Фармацевтските компании „Фајзер“ и „Бионтек“ велат дека две дози од нивната вакцина не обезбедуваат силна заштита од омикрон, па затоа наведуваат дека е потребна...

Турција почна да нуди четврта доза од вакцината против ковид-19

Турција ќе започне да им дава четврта доза од вакцината против ковид-19 на оние кои примиле две дози од кинеската вакцина „синовак“ за да...