Ознака: холанѓанец

Двајца Холанѓани повредени во несреќи: Едниот удрил во камен во Охридско...

Едно лице денеска се повредило откако удрило во камен во Охридското Езеро. Дојавата е добиена околу 12 часот преку единствениот повикувачки број за итни...

Холанѓанец сакал да премине на „Богородица“ со фалсификувана бугарска дозвола

Граничната полиција поднесе кривична пријава против 29-годишен Холанѓанец кој на граничниот премин „Богородица“ сакал да мине со фалсификувана бугарска возачка дозвола. Како што информираат од...

Холанѓанец бара законско право да се подмлади 20 години

Пензиониран Холанѓанец се чувствува во одлична психофизичка кондиција и смета дека е дискриминиран според возраста на пазарот на трудот, но и во љубовта, па...