Ознака: хаос

На Косово владее хаос, тешко дека ќе се реши, вели професорот...

На Косово му треба поддршка од Американците и Европејците, како и прифаќање на локалната заедница, но тие ја немаат, изјави за „Ал Џезира“ професор  Даниел...

Лажни и денешните дојави за бомби во Скопје што направија хаос...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта и други објекти во...

Изгубениот авионски багаж ќе се лови со посебна технологија

Состојбата се должи на недостигот од персонал кај авиопревозниците и екипите за безбедност на аеродромот, кои треба да го скенираат целиот пријавен багаж, како...

Патнички хаос во Европа во летната сезона

Кадровските проблеми во авиосообраќајот во Европа веројатно ќе продолжат да предизвикуваат главоболки при патувањето во екот на летната сезона, при што аеродромите и авиокомпаниите...

Свет на растечки хаос

Мојата книга „Свет во хаос“ беше објавена точно пред пет години. Тезата на оваа книга беше дека крајот на Студената војна нѐ доведе до...

Енергетската криза вовед во хаос

Министерката за животна средина споменува дека е можно воведување рестрикции на чиј удар прво ќе се најде стопанството Франција Не е тајна дека оваа зима се...

Македонија во дискриминаторен вакцинален хаос

Стварно, што правиме со оние што ќе бидат дискриминирани поради немањето вакцинален сертификат, а го одбиле вакцинирањето поради медицински проблем или религиозен приговор на...

Бугарија во тотален хаос

Повеќе од 100 бугарски државјани и опозициски политичари што учествуваа во масовните протести против владата на Бојко Борисов биле неовластено прислушувани откако беа обвинети...

Маж во Киев се заканил дека ќе разнесе мост

Непознат човек кој се заканил дека ќе го крене во воздух мостот „Метро“ во Киев е уапсен. Мостот и неговата околина, како и неколку...

Наместо големи концерти наскоро настапи од спалната соба!

За списанието „Форбс“, аналитичарите пресметале дека музичката индустрија ќе изгуби околу 5 милијарди долари. А со истата загуба се соочува и филмската индустрија Хаос во...