Ознака: хаос

Последна шанса да се избегне хаосот наречен „брегзит“?

Лидерите на ЕУ ја загубија довербата во Меј дека има план како да избегне брегзит без договор, па ѝ ги одбија барањата и ѝ...

Продолжува хаосот со електронските вињети

Хаосот со вињетите за електронско плаќање на патарината продолжува и оваа недела, покрај ветувањата на бугарското министерство за сообраќај дека проблемот со дистрибуцијата ќе...

Европа во хаос

Не толку одамна, само пред неколку години, колку и е да е тешко да се поверува, Европа беше дел од светот што најмногу личеше...

Референдумот во хаос

На таквата препорака да се раздвои референдумот од избори, Владата донесе одлука да се вклучи во кампањата за референдумот. Како гласачите да направат разлика...

На Клинички центар заигра метлата

Клинички поболен и од пациентите (2) По серијалот за чистењето со кој вчера започна нашиот весник за нехигиената во кругот на Клинички, сообраќајниот хаос, како...

Викендов сообраќаен хаос на Бутелска

Улицата Бутелска беше тесно сообраќајно грло изминатиов празничен викенд, а синџирот од возила беше речиси недогледен во вечерните часови, кога сите се враќаа дома....