Ознака: Халина Хачинс

Алек Болдвин се спогоди со семејството на убиената Хачинс

Алек Болдвин и продуцентите на „’Рѓа“ (Rust) постигнаа договор со семејството на кинематограферката на филмот, Халина Хачинс, која беше убиена по случаен истрел од...

Член на екипатa поднесе тужба за небрежност против Болдвин и продуцентите...

Член на персоналот, кој бил сведок на фаталното пукање на сетот на вестернот „Рѓа“, вчера поднесе тужба за небрежност против актерот Алек Болдвин и...

На снимањето на „’Рѓа“ имало и други проблеми и инциденти

Пиштолот од кој актерот Алек Болдвин пукаше на снимањето на  „’Рѓа“ и ја уби директорката на фотографија, му го дал помошник режисерот, кој му...

Желбата за филмска автентичност ги прави смртоносни и реквизитите

По трагичниот инцидент во кој славниот актер Алек Болдвин ја усмрти снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуз со пиштол-реквизит за време...