Ознака: филиграни

Утревечер во Домот на АРМ почнува фестивалот „Филиграни 2019“

Дваесет и шестото издание на фолк фестивалот „Филиграни“ ќе се одржи утревечер, со почетокот во 20 часот во салата на Домот на АРМ во...

Елена Ставреска: Еден ден слободното време ќе се претвори во целосна...

Елена Ставреска од Скопје е млад дипломиран сликар кој се занимава со дизајнирање и изработка на уникатни парчиња накит. Таа користи две техники на...