Ознака: убиени

Десетици Палестинци убиени и ранети во нови напади на израелската армија

Десетици Палестинци се убиени и ранети во нападите на што израелската армија ги изврши во текот на ноќта врз Појасот Газа, јави палестинската агенција...

Десетици загинати во напад на војската на Мјанмар врз камп за...

Во воен напад врз камп за раселени лица во северниот дел на Мјанмар загинаа 29 лица, а десетици беа ранети, изјави денес портпаролот на...

Во Алжир убиени залутани туристи со скутери на вода

Крајбрежната стража на Алжир убила двајца туристи во Мароко кои залутале во водите на Алжир со нивните скутери на вода. Тие биле меѓу четворица француско-марокански...

Мечка и две мали мечиња убиени во Жировница

Во село Жировница, општина Маврово – Ростуше, убиени се мечка и две мали мечиња, соопшти директорот на Државниот инспекторат за животна средина, Сретен Стојковски. -Денеска...

Бранителите од 2001. се маргинализирани, истакнаа на одбележувањето на 22 години...

Со положување цвеќе и панихида пред спомен плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје утрово беше оддадена почит кон десетте загинати бранители од Прилепско...

Најмалку четворица убиени и 25 повредени во пукотница во Балтимор

Подготвил: Mарјан Велевски Нов масакр во САД Најмалку четири лица се убиени, а 25 други се повредени по пукање од огнено оружје на забава во Балтимор,...

Најмалку девет лица убиени пред трговски центар во Далас

Вооружен напаѓач синоќа пукаше и уби девет лица и рани најмалку седум во прометниот трговски центар северно од Далас, во Тексас, соопшти полицијата, а...

Пукање пред училиште во Чикаго, две момчиња се убиени а уште...

Двајца ученици се убиени, а уште две деца се ранети во пукање во близина на средно училиште во Чикаго, соопшти полицијата. Портпаролот на полицијата соопшти...

Во Украина од почетокот на војната убиени 384 деца

Од почетокот на војната во Украина, убиени се 384 деца, соопшти Канцеларијата на главниот обвинител во Украина. Од 24 февруари, кога почна војната во Украина,...

Украина соопшти дека од почетокот на војната се убиени 40.670 руски...

Украина ги објави најновите податоци за бројот на загуби што Русија ги претрпела од почетокот на војната. Украинците тврдат дека загинале 40.670 руски војници, а...