Ознака: уапсен

Комичарот Кет Вилијамс уапсен во Портланд

Американскиот комичар Кет Вилијамс е уапсен во Портланд, Орегон, САД поради напад на возач од градскиот превоз. Сослушувањето по обвинението е закажано за денеска. Вилијамс...

Уапсен рускиот опозиционер Алексеј Навални

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој е најголем противник на Кремљ, е приведен денеска пред неговиот дом од засега непознати причини, објави на Твитер неговата...