Ознака: телевизија

„Вистел“ не е свештеничка телевизија, финансирањето да не го интересира никого,...

Името на телевизијата формирана од фирмата „Преобразба“ ќе биде биде „Вистел“ или вистинска телевизија, најави митрополитот преспанско-пелагониски Петар во вечерашното гостување во емисијата „Топ...

Сотировски очекува владиката Петар да објави детали за влезот во медиумскиот...

Директорот на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи Даријан Сотировски не го коментира „отворањето телевизија од страна на владиката Петар“, но...

Словенија донесе закон за деполитизација на јавната телевизија

Словенците вчера на референдум усвоија закон со цел да се спречат политичките назначувања во јавната телевизија, откако медиумската клима во земјата се влоши за...

Првпат во историјата прогласувањето на британски крал ќе се емитува на...

Кралот Чарлс денеска ќе ја подотвори кралската завеса, со оглед на тоа дека неговото прогласување за крал по првпат се емитува на телевизија. Тоа...

Архивата на Македонската радио-телевизија пропаѓа пред нашите очи!

Пред девет години, Македонската радио-телевизија амбициозно почна со дигитализација на богатата национална ризница. „Би било жално да дозволиме да исчезне минатото на националниот сервис....

БиХ Поради долг блокирана националната телевизија во Босна

Не е новина ако се каже дека медиумите во регионот се соочуваат со финансиски тешкотии и егзистенцијални проблеми, особено за време на корона-кризата. Но,...

Талибанците ги исклучуваат интернетот и телевизијата

Режимот на Блискиот Исток го прекројува Авганистан Со враќањето на талибанците на власт, Авганистанците се плашат дека ќе им биде укинат слободниот пристап до интернет...

Новото продолжение на „Сексот и градот“ нема да се обиде да...

Во новото продолжение на серијата „Сексот и градот“ ќе учествуваат само Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, додека Ким Катрал, која ја...

Каналите „Арена Спорт“ отсега достапни и за корисниците на „НЕОТЕЛ“

Од денеска, на големо задоволство на љубителите на спортски содржини, „НЕОТЕЛ“, покрај каналите „Спорт Клуб“ и „Евроспорт“, во рамките на својата понуда го вклучи...

Симпсонови го прославија 31-от роденден

Помина точно триесет и една година откако Симпсонови седеа на каучот во семејната куќа во Спрингфилд, го вклучија телевизорот и ја гледаа првата официјална...