Ознака: твитер

Досиејата на Твитер – цензурата се дигитализирала и приватизирала

Што ни открија петте изданија на „Досиејата на Твитер“? По преземањето на Твитер, Илон Маск тврди дека оваа социјална мрежа ќе го промени начинот...

Твитер ги укинува мерките за борба против дезинформациите за ковид-19

Твитер соопшти дека става крај на мерките за борба против дезинформациите за вирусот ковид-19, што вклучуваат етикети и предупредувачки пораки на твитови со спорни...

Ако може да му се верува на Твитер

Патем, бидејќи не е толку далеку од пругата, ќе може да се понуди и тура низ Арачиново со посета на локалните рудници. Таму, ако...

Милијардерот Маск најави повторно отворање на суспендираните Твитер-профили

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на оваа социјална мрежа „под услов...

Маск повторно го одложи воведувањето на претплата од 8 долари на...

Новиот сопственик на Твитер, Илон Маск синоќа соопшти дека платформата повторно го пролонгира воведувањето на претплата од осум долари за добивање на сина ознака...

Илон Маск го врати профилот на Трамп на Твитер – поранешниот претседател...

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, соопшти дека профилот на Доналд Трамп повторно е активен, откако беше направена анкета на која имаше мало мнозинство...

Илон Маск преку анкета одлучува дали да се врати профилот на...

Иако кажа дека барем засега нема одлука да се врати профилот на Трамп, новиот сопственик на социјалната мрежа Твитер, милиjардерот Илон Маск преку анкета...

Ултиматумот на Маск доведе до егзодус од „Твитер“

„Твитер“ се бори да ги задржи вработените откако неговиот нов сопственик Илон Маск побара тие да се посветат на прекувремена работа со висок интензитет...

Маск им ги укина бесплатните оброци на вработените на Твитер

Илон Маск ги укина бесплатните оброци за вработените на Твитер за да заштеди 13 милиони долари годишно, откако тврдеше дека повеќе луѓе носеле свои...

Маск предупреден дека не е над законот по бурното преземање на...

Бурното преземање на „Твитер“ од страна на Илон Маск и вчера продолжи да предизвикува конфузија во јавноста и посебно во неговата нова фирма, по...