Ознака: твитер

Маск ќе го продаде Твитер ако најде вистински купувач, управувањето било...

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, изјави дека управувањето со оваа социјална мрежа е „прилично болно“ и „турбулентно“ и дека ќе ја продаде компанијата доколку...

Илон Маск го седна Флоки на директорската фотелја во „Твитер“

Милијардерот Илон Маск го претстави „новиот извршен директор“ на Твитер, истакнувајќи дека „тој“ е „многу подобар од оној другиот човек“. А, тоа не е никој...

Голема распродажба во „Твитер“

Големиот неонски знак, корпоративното лого на Твитер, моментално достигна цена од 17.500 долари, а покрај тоа, компанијата на милијардерот Илон Маск продава на аукција...

Маск остана „без гориво“ и бара лидер што ќе го спасува...

Новиот сопственик на „Твитер“ и до неодамна најбогатиот човек на светот, во изминатите два месеца вложува време, енергија и финансии во најпознатата социјална мрежа....

Маск најави оставка штом ќе најде некој доволно наивен за да...

Сопственикот на Твитер, Илон Маск денеска најави дека ќе поднесе оставка од функцијата извршен директор на оваа социјална компанија, откако корисниците на Твитер на...

Илон Маск е поканет на разговор за Твитер во Европскиот парламент

Илон Маск е поканет да дојде во Европскиот парламент за да учествува во јавна дискусија за Твитер, јави ДПА, повикувајќи се на писмо во...

Корисниците на „Твитер“ гласаа Маск да си поднесе оставка

Илон Маск спроведе анкета на „Твитер“ за тоа дали треба да поднесе оставка од функцијата извршен директор на платформата, и резултатот е да. Милијардерот уште...

Маск ја укина суспензијата и им ги врати налозите на Твитер...

Сопственикот на социјалната мрежа Твитер, Илон Маск објави дека ја укинува суспензијата и ги враќа налозите на американските новинари на социјалната мрежа. „Луѓето зборуваа. На...

Твитерџиите одлучуваат дали Маск да се повлече од функцијата шеф на...

Милијардерот Илон Маск објави анкета на Твитер во која ги прашува корисниците дали треба да се повлече од функцијата извршен директор на компанијата и...

Илон Маск ги укина суспензиите на неколку новинари на Твитер

Новиот сопственик на Твитер Илон Маск ги врати налозите во социјалната мрежа на неколку новинари кои ги блокираше откако објавија податоци за неговиот приватен...