Ознака: твитер

Македонците се обидуваат да дојдат до милијардите на Маск преку Твитер

Македонците се придружија на твитер-кампањата за „пристап“ до милијардите на Илон Маск, меѓу бројните барања за помош и инвестиции од целиот свет кои пристигнуваат...

Доналд Трамп е државник со најмногу следбеници на Твитер

Американскиот претседател Доналд Трамп е државник со најмногу следбеници на Твитер, пред папата Франциск и индискиот премиер Нарендра Моди, се наведува во годишниот извештај...

Фејсбук и Твитер се дизајнирани да влијаат како дрога за мозокот

Компаниите за социјални медиуми напорно работат да ги направат корисниците зависни од нивните сервиси. Карактеристиките на социјалните медиуми како што се бесконечното прелистување на...

Питер Фонда му се извини на Трамп за навредата на Твитер

Американскиот глумец Питер Фонда (78) му се извини на семејството Трамп поради навредлива објава на Твитер во која рече дека 12-годишниот Барон Трамп, син...

Хан ја поздрави ратификацијата на договорот

Еврокомесарот за проширување преку Твитер ја поздрави ратификацијата на Договорот за спорот со името. I welcome the ratification by @SobranieMK of the name deal ????....

Твитер советува: Променете ги лозинките

Корисниците на Твитер се советуваат да ги сменат своите лозинки, соопшти компанијата. Оттаму вчера известија дека неодамна е откриен тн. „баг" којшто ги чувал лозинките...

Руски твитер-профили лобирале за британската опозиција

Од руски твитер-профили објавувани се пораки за поддршка на опозициската Лабуристичка партија во обид да се влијае врз минатогодишните парламентарни избори во Велика Британија,...

Руската амбасада реагира на изјавата на премиерот Заев за протераниот руски...

Руската амбасада во Скопје преку нејзиниот профил на Твитер денеска реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев, дадена во петокот вечерта, во интервју за...

Асанж и Данкан се скараа на Твитер

Британскиот заменик министер за надворешни работи Алан Данкан го нарече основачот на Викиликс, Џулијан Асанж „кутар мал црв“ и му порача да ја напушти...