Ознака: твитер

Ова се одлучувачки денови за Македонија, порача Хан на „Твитер“

Еврокомесарот за проширување на Унијата, Јоханес Хан преку социјалната мрежа „Твитер“ порача дека ова се одлучувачки денови за Македонија каде претстои гласање за иднината...

Твитот на руската амбасада се однесувал на Мета

Од Амбасадата на Русија за МИА укажуваат дека твитот се однесува на веста „Мета ги повика Албанците во Македонија да излезат на референдумот и...

Што би било Русија да ѝ дели совети на Македонија?

Амбасадата на Русија преку Твитер упати реакција во пресрет на референдумот на 30 септември. - Деновиве не е реткост странски лидери да им сугерираат на...

Ким Кардашијан повторно на средба со Трамп

Ѕвездата од американските  реални шоуа, Ким Кардашијан повторно се сретна со претседателот на САД, Доналд Трамп, неговата десна рака Иванка и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер. И...

Сослушување на првите луѓе на Фејсбук и Твитер во Сенатот на...

Претставници на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер денеска сведочеа пред Комисијата за разузнавање на американскиот Сенат за начинот на кој овие мрежи се злоупотребуваат...

Трамп им се закани на „Гугл“, „Фејсбук“ и на „Твитер“

Американскиот претседател Доналд Трамп ги предупреди технолошките гиганти „Гугл“, „Фејсбук“ и „Твитер“ да бидат внимателни, бидејќи се наоѓаат на многу проблематичен терен, обвинувајќи ги...

Фејсбук и Твитер бришат профили поради политички манипулации

Фејсбук идентификуваше и забрани стотици лажни профили, групи и страници што се вклучени во кампањата за координирано политичко влијание и имаат за цел влијание...

Родители, не бидете оф додека децата ви се он!

И додека се редат различните искуства и мислења за тоа дали и колку децата треба да бидат контролирани, многу од нив стануваат жртви на...

Се разгорува меѓудржавниот конфликт без куршуми предизвикан на Твитер

Дипломатскиот конфликт помеѓу Саудиска Арабија и Канада почна на социјалната мрежа Твитер, за набргу да резултира со протерување на канадскиот амбасадор од Кралството, забрана...

Трамп е државник со најголем број обожаватели на Твитер

Американскиот претседател Доналд Трамп е државник со најголем број обожавители на Твитер, а потоа следат папата Франциска и индискиот премиер Нарендра Моди, се наведува...