Ознака: твитер

Маск преку твит го исмева Зеленски

Сопственикот на Тесла и платформата Икс (Твитер), Илон Маск денеска објави твит со кој го исмева украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговото барање помош. Маск...

Месечна претплата за сите корисници на Твитер

Сопственикот на социјалната мрежа X, позната како Твитер, Илон Маск, изјави дека планира да воведе претплата за користење на X за сите корисници, со...

Платформата „Икс“ ќе ги отстрани насловите од новинарските вести

Платформата „Икс“ (Твитер) ќе ги отстрани насловите од новинарските написи, бидејќи нејзиниот сопственик Илон Маск сака да ги мотивира новинарите да објавуваат статии директно...

„Х“ продава сувенири од ерата на „Твитер“

Компанијата „Х“, порано позната како „Твитер“, продава некои „сувенири“ од своето минато. Уметност, мебел и други предмети што ги красеа канцелариите на „Твитер“ во Санта...

Сината птица оди во историјата, Маск го смени логото на Твитер

Илон Маск го објави новото лого на Твитер, избирајќи „минималистички арт деко“ симбол Х како дел од ребрендирањето на платформата. Утрово корисниците на социјалната мрежа...

„Твитер“ наскоро ќе биде со ново лого

Сопственикот на Твитер, милијардерот Илон Маск, изјави дека неговата социјална мрежа наскоро ќе го промени своето лого, пренесоа светските агенции. Во нов твит на неговиот...

Илон Маск го ограничи бројот на твитови што можете да ги...

На социјалната мрежа „Твитер“, како што беше најавено во текот на претходните денови, дојде до нова промена - ограничен е бројот на твитови што...

„Мета“ подготвува ривал на Твитер

Компанијата „Мета“ го претстави својот претстоен ривал на Твитер пред своите вработени, а изгледот на апликацијата беше објавен на интернет. Интерното име за новата...

Илон Маск ангажирал нова извршна директорка на „Твитер“, но го држи...

Илон Маск соопшти дека нашол замена за функцијата извршен директор на компанијата „Твитер“. - Возбуден сум што можам да објавам дека вработив нова извршна директорка...

Славните се заинатија со Илон Маск околу твитер-претплатата од осум долари

Сината значка што ја означува автентичноста на профили на социјалната мрежа Твитер, отсега првенствено ќе укажува дека тоа е профил што му припаѓа на...