Ознака: табановце

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу...

АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата на граничниот премин (ГП) „Табановце“ е околу...

На „Табановце“ и „Богородица“ за излез се чека околу 30-40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, додека на граничните премини „Табановце“ и „Богородица“ поради зголемена фреквенција на возила,...

Метеж на граничните премини „Богородица“ и „Табановце“

На граничниот премин „Богородица“ за излез и на преминот „Табановце“ за влез во државава има зголемена фреквенција, времето на чекање утрово е околу 30...

На Табановце,за влез во земјава се чека и до еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце за влез во државата времето на чекање е околу еден час. На останатите гранични премини од...

На граничните премини Богородица и Табановце се чека околу 45 минути

Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини „Богородица“ и на „Табановце“. Како што информира Авто мото сојузот на Македонија, за излез од земјава...

На „Табановце“ за влез во земјава се чека до 40 минути,...

АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин (ГП) „Табановце“ за влез во државата се чека 30 до 40 минути, додека...

Откриени 1.120 монети, пари и украдени возила во регионалната акција „Артефакт“...

Во периодот од 27 март до 4 април, македонското министерство за внатрешни работи заедно со претставници на полициите на Србија, Словенија, Хрватска, Црна Гора,...

По акцијата на ГП „Табановце“, кривични пријави за 12 полициски службеници

Против 12 лица вработени во Полициска станица за гранични проверки – Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, поднесена е кривична пријава за...

Командир, заменик-командир и шест полицајци приведени во акцијата на „Табановце“

За злоупотреба на службена положба во синоќешната полициска акција на ГП „Табановце“ се приведени командир, заменик-командир, раководител на смена, како и шест полицајци, потврди...

На „Табановце“ проодно по синоќешната акција на полицијата и обвинителство

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата информират од АМСМ. Синоќа, полицијата и Јавното обвинителство спроведува заедничка акција...