Ознака: табановце

На „Табановце“ за влез во земјава се чека до 40 минути,...

АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин (ГП) „Табановце“ за влез во државата се чека 30 до 40 минути, додека...

Откриени 1.120 монети, пари и украдени возила во регионалната акција „Артефакт“...

Во периодот од 27 март до 4 април, македонското министерство за внатрешни работи заедно со претставници на полициите на Србија, Словенија, Хрватска, Црна Гора,...

По акцијата на ГП „Табановце“, кривични пријави за 12 полициски службеници

Против 12 лица вработени во Полициска станица за гранични проверки – Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, поднесена е кривична пријава за...

Командир, заменик-командир и шест полицајци приведени во акцијата на „Табановце“

За злоупотреба на службена положба во синоќешната полициска акција на ГП „Табановце“ се приведени командир, заменик-командир, раководител на смена, како и шест полицајци, потврди...

На „Табановце“ проодно по синоќешната акција на полицијата и обвинителство

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата информират од АМСМ. Синоќа, полицијата и Јавното обвинителство спроведува заедничка акција...

Царина заплени 12 килограми екстази со вредност од 200 илјади евра

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31...

Сопрени три комбиња на ГП „Табановце“, вршеле јавен меѓунареден превоз на...

Во текот на вчерашниот и денешниот ден во рамки на претходно организирана оперативна акција во близина на ПС за ГП „Табановце“ од страна на...

Пуштени две нови ленти за камиони на Табановце, од октомври стоката...

По алармот дека на граничниот премин „Табановце“ една од лентите за „Отворен Балкан“ не функционира, во употреба се пуштени други две кои товарните возила...

На Табановце поставена првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан,...

На граничниот премин Табановце, на влез во земјава Царинската управа ја постави првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан што, како што информира...

Тројца тетовци возеле автобуси без лекарско уверение

Синиќа во 20.10 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север при контрола во автобус на превозно претпријатие...