Ознака: табановце

Три лица од Србија фатени на „Табановце“ со фалсификувани ПЦР тестови

На Граничниот премин „Табановце“ приведени се С.У.(50), С.Ш.(55) и М.Ј.(35), сите од Србија, поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови. Лицата се предадени...

На Табановце за излез од државата се чека 40 минути

На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за излез од државата е околку 40 минути. На останатите гранични премини...

На Табановце се чека 45 минути за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП...

На Табановце за излез се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од...

На Табановце запленети илјада антиген тестови за коронавирус

При контрола на автобус пријавен за влез на граничниот премин Табановце, царинските инспектори привремено задржаа 1.000 парчиња антиген тестови за ковид-19. - На 22 август...

На Табановце за излез се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу 1 час. На останатите гранични премини, од...

На Табановце за излез од Македонија се чека половина час

На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за...

Истрага за телата во Табановце: Жената починала од убоди, сопругот бил...

Жената во Табановце починала од повреди здобиени од остар предмет, а нејзиниот сопруг имал прострелна рана од огнено оружје, соопштија попладнево од МВР. Утрово, нешто...

На ГП Табановце за излез се чека околу 30 минути

На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција, времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска...

Половина час чекање на ГП Табановце за влез и излез од...

На граничниот премин Табановце за влез и за излез од државата се чека околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема...