Ознака: студено

Облачно и студено – и денеска и утре

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно и студено, во северните планински делови со провејување на слаб снег. Ќе дува слаб до умерен...

Не очекува невообичаено студено време, со температури под просекот

Времето денеска е променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат...

Утрово најстудено во Берово, најмногу снег на Попова Шапка

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветар од северен правец. Максималната температура ќе достигне 6...

Студено и ветровито време на места со снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, на места со провејување снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува засилен северен ветер, повремено...

Продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра

Времето утре наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура на повеќе места ќе биде околу или...

Облачно и студено време со повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, информират од Управата за хидрометеоролошки работи. Од таму додаваат...

Утре променливо облачно време со температура до 12 степени

Утре наутро ќе биде студено. Во текот на денот сончево со мала до умерена, а во источните делови повремено и значителна облачност. Ќе дува...

Времето денеска променливо облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, претпладне во јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, поизразен...

За викенд студено со сончеви периоди и врнежи од снег

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјата ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува...

Променливо облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне...