Ознака: Стефан Ристовски

Ристовски: Македонското сонце го огреа светскиот фудбал

Капитенот Стефан Ристовски со симболична порака за два милиона срца на Инстаграм ѝ се заблагодари на нацијата за поддршката што на фудбалската репрезентација на...

На капитенот Ристовски му се оствари желбата, ќе се соочи со...

Се оствари желбата на капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија Стефан Ристовски да игра против својот голем пријател, Португалецот Бруно Фернандеш, во баражот за...

Ристовски: Сакаме да нѐ потценат, тогаш сме најсилни

Фудбалската репрезентација на Македонија, во Букурешт се подготвува за првиот меч на Европското првенство кога в недела против Австрија ќе дебитира на големите натпреварувања....

Адеми и Ристовски ќе играат против Вилјареал во четврт-финалето на Лига...

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе играат против шпански Вилареал во четврт-финалето на фудбалската Лига Европа, како резултат на...

Адеми и Ристовски ќе се соочат со Тотенхем во Лига Европа

Македонските фудбалски репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе се соочат против англиски Тотенхем во осминафиналето на Лига Европа. Ова е...

Стефан Ристовски ќе игра против турски Башакшехир во Лига Европа

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Ристовски, со португалски Спортинг Лисабон ќе игра против турски Башакшехир во шеснаесеттинафиналето на Лига Европа, што беше одредено на денешната...

Ристовски и Спировски ги очекуваат интересни дуели во Лига Европа

Спортинг Лисабон на македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски се најде во групата Д заедно со ПСВ Ајндховен, Розенборг и со ЛАСК Линц, додека Стефан...

Ристовски, Илиев, Адеми и Елмас во нокаут-фазата во ЛЕ

По одигрувањето на натпреварите од последното, шесто коло во 12-те групи, познати се 24 тима што се пласираа во следната нокаут-рунда. Ним ќе им...

Почнува разврската во Лига Европа за место во Лигата на шампионите

Спортинг на Стефан Ристовски вечерва му гостува на Атлетико Мадрид во дербито на четврт-финалето на фудбалската Лига Европа. Португалскиот клуб е во трка по...