Ознака: следиме

Том Хенкс: Ќе ги следиме сите протоколи за лекување

Актерот Том Хенкс соопшти дека тој и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, биле дијагностицирани со коронавирус, пренесува Си-ен-ен. Во изјавата објавена на Инстаграм, Хенкс вели...

УЕФА: Внимателно ја следиме ситуацијата и во контакт сме со СЗО

Од УЕФА инсистираат на тоа дека не добиле никакви барања од национални федерации за одложување на турнирот за 2021 година, нарекувајќи ги наводите „целосно...

Заев: Треба да ги следиме и имплементираме препораките на Венецијанската комисија

Немаме намера да се враќаме назад. Имаме намера секојпат правата коишто се добиени да ги гарантираме, но тие да бидат и практично применливи, порача...