Ознака: селекции

Миленкоски: Ќе биде задоволство да се игра меѓу најдобрите 16 европски...

МАКЕДОНИЈА УТРЕ ГО ИГРА ИСТОРИСКОТО ОСМИНАФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Сигурно дека ќе биде тешко, но ние треба да го најдеме задоволството од ова наше учество...

Одбојкарските селекции тргнуваат кон првите победи

Во мечевите денеска во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, во второто коло на Сребрената европска лига, одбојкарките од 17.30 часот играат со Летонија, а...

Следува двојна домашна програма на македонските селекции

Машката селекција во рамките на Златната европска лига загуби на гостувањето во Лоѓ од Украина со 0-3, а женската во Сребрената европска лига во...

Осум критериуми за да се раздвојат селекциите со ист број бодови

Ако две или повеќе репрезентации во истата група се еднакви според освоените бодови по завршувањето на третото коло од групната фаза на Европското првенство...

Трка на селекции од четири континенти за уште шест места на...

Европскиот ракометен вицешампион Хрватска на патот кон пласман на Летните олимписки игри во Токио годинава ќе игра со вечниот ривал и домаќин на квалификацискиот...

Матлиевски: Имаме квалитет, но мора уште да се работи

Македонија настапи со две селекции на меѓународниот кадетски турнир во организација на РФМ, како подготовка за Шампионатот на ЕХФ в година во Скопје Без победник...

Тројца Исланѓани селектори на репрезентации на ЕП

Домашни селектори имаат 21 од 24-те селекции Исландските стратези повторно доминираат меѓу селекторските имиња на 14-то Европското првенство (ЕП), кое првпат ќе се игра во...

Ѓоргиев: По сѐ, игрите и пласманот треба да добијат високи оцени

Разочарувањето за пропуштената голема шанса ќе потрае, но како утеха треба да се има предвид фактот дека Македонија дебитира на ЕП, а веројатно ќе...

ИХФ го проширува списокот на играчи на селекциите од 16 на...

Светските ракометни ѕвезди, Никола Карабатиќ, Михаел Хансен, Кристина Неагу и Винсент Жерар пред извесно време со видеопорака поведоа кампања, со која од Европската ракометна...

Преку Чешка и Португалија до пласман на ЕП 2020

Шведска е изразит фаворит во групата во која е и Македонија и во која Чешка досега има шест настапи на ЕП и Португалија еден Селекциите...