Ознака: ’рѓа

Не го повлеков чкрапалото: Алек Болдвин низ солзи проговори за фаталниот...

Алек Болдвин со многу емоции и солзи првпат проговори за трагедијата што се случи на снимање на вестернот „'Рѓа“ во американската сојузна држава Ново...

Член на екипатa поднесе тужба за небрежност против Болдвин и продуцентите...

Член на персоналот, кој бил сведок на фаталното пукање на сетот на вестернот „Рѓа“, вчера поднесе тужба за небрежност против актерот Алек Болдвин и...

На снимањето на „’Рѓа“ имало и други проблеми и инциденти

Пиштолот од кој актерот Алек Болдвин пукаше на снимањето на  „’Рѓа“ и ја уби директорката на фотографија, му го дал помошник режисерот, кој му...

Желбата за филмска автентичност ги прави смртоносни и реквизитите

По трагичниот инцидент во кој славниот актер Алек Болдвин ја усмрти снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуз со пиштол-реквизит за време...

Како да исчистите мувла, дамки од масло, ’рѓа…

Не мора секогаш да трошите пари на скапи хемиски производи за чистење во домот, проблемот со нечистотијата, дамките, мувлата или, пак, ’рѓата можете да...