Ознака: руски туристи

Финска од полноќ ја затвора границата за руски туристи

Финска од полноќ ја затвора својата граница за руски туристи, соопшти денеска финската Влада. Шефот на финската дипломатија, Пека Хависто, на прес-конференција изјави дека границата...

Во Скопје каменуван и ограбен српски автобус кој превезувал руски туристи

Туристички автобус на една српска компанија, кој пренесувал руски туристи, бил каменуван и ограбен во Скопје, пишуваат медиумите во регионот. Според изјава на менаџерот за...

Грција ја призна вакцината „спутник В“, руските туристи ги очекуваат од...

Атина ја признава руската вакцина „спутник В“ како и европските вакцини при патување, изјави грчкиот министер за туризам, Харис Теохарис. Во интервју за „РИА новости“...

Шест милиони руски туристи годинава ја посетиле Турција

Шест милиони руски туристи ја посетија Турција годинава, изјави турскиот заменик министер за трговија Фатих Метин, на руско-турскиот бизнис форум. Турција планира уште повеќе да...