Ознака: репрезентации

Македонија на младинското ЕП ќе игра со Турција, Шпанија и со...

Црвено-жолтите ќе играат на ЕП, дивизија А, за кошаркари до 20 години во Полска. Годинава љубителите на кошарката во Македонија ќе имаат можност да...

Репрезентациите ги избраа базните кампови за ЕП 2024

ФУДБАЛ Сите 20 досега пласирани репрезентации и домаќинот Германија ги потврдија своите тимски базни кампови, од каде што ќе патуваат на нивните соодветни натпревари и...

Единаесет репрезентации обезбедија пласман во главната групна фаза

Засега најефикасна селекција со 88 гола и со најголема гол-разлика, од плус 49, е бранителот на светскат  круна, Норвешка ПО НЕКОМПЛЕТНОТО ВТОРО КОЛО НА СП...

Истите репрезентации од лани ќе играат и сега на фајналфор-турнирот?

ОДБОЈКА - ЗЛАТНА И СРЕБРЕНА ЕВРОПСКА ЛИГА Украина, Турција и Хрватска одново ќе настапат на фајналфор-турнирот во Златната европска лига. Чешка на едно коло пред...

Репрезентациите на Македонија гостуваат во Хрватска и во Летонија

ОДБОЈКА - ЗЛАТНА И СРЕБРЕНА ЕВРОПСКА ЛИГА Машката одбојкарска репрезентација на Македонија, денеска (20 ч.), во спортската сала „Крешимир Ќосиќ“ во Задар, ќе ѝ гостува...

Светот ќе добие нов младински фудбалски првак

СП ДО 20 ГОДИНИ Репрезентациите на Израел и на Италија први се пласираа во полуфиналето на Светското првенство за фудбалери до 20 години што се...

Македонските репрезентации в сабота тргнуваат по нови успеси

Одбојкарките ќе ја пречекаат Австрија, а одбојкарите во полскиот град Лоѓ ќе играат со Украина. Мажите во Златната европска лига се во група во...

Кој од власта (не) пие виски?

Настани, симболи, алузии Опијанетоста од постигнатите договори се претвори во тежок мамурлак што не се лечи ниту со „алкоселцер“ ниту со народната „клин со клин...

Меч за второто место и за четвртиот барабан за ждрепката за...

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ШЕСТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ, ЛИГА Ц, МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА Ова ќе биде дуел за пласман на второто место во групата...

Македонските репрезентации под своите можности

Шахистите го освоија 35-то место од 39 селекции, а шахистките 30-то од 31 репрезентација ШАХ - ЗАВРШИ ЕВРОПСКОТО ЕКИПНО ПРВЕНСТВО Машката репрезентација на Македонија го освои...