Ознака: редици

Редици за потпис од Ирса – исландската икона на трилерот

Отворен осмиот „Букстар“ Првиот ден од осмото издание на фестивалот на европска литература „Букстар“ помина во знакот на еден од 13-те годинашни учесници - ѕвезда...

Големи метежи и редици за вакцина

На неколкуте пункта што вчера ги посетивме, со асистенција на полицијата се воспоставуваше ред. Дури и ние едвај влегуваме на работа секое утро, тврдат...

Километарски колони, илјадници луѓе чекаат ред за пакети со храна во...

Банката за храна во Тексас донира повеќе од 270.000 килограми храна вклучувајќи и 7.280 мисирки за претстојниот празник Денот на благодарноста во САД. Локалните медиуми...

Редици за тестирање на коронавирус пред „Торлак“, чекаат и Македонци

Огромни редици за тестирање на коронавирус и денеска пред Институтот за вакцини и серуми „Торлак“ во Белград. Луѓе рано утрово уште од 4.30 часот...

Хаос на влезот во Грција, граѓаните на Србија чекаат да се...

Нови проблеми за сите граѓани на Србија што се подготвуваат да одат во Грција на море. Веста дека нашата земја ги отвори своите граници...

Долги редици пред банките во Куманово, се чека и по два...

Метеж во сообраќајот, долги редици пред банките, маркетите и аптеките, оваа е сликата во Куманово веќе втор ден, по полицискиот час викендов. Откако во градот...

Oгромни редици за купување марихуана во Чикаго

Голем број жители на Чикаго чекале да се отворат продавниците на 1 јануари за да купат марихуана, која легално се продава за рекреативна употреба...

Чекањето го скратуваат само со приоритетни упати

Долги се редиците на чекање за прегледи и за оперативни зафати на скопските клиники. На одредени клиники се чека со недели, па и со...