Ознака: принц Вилијам

Поседува дури и затвор: Седум интересни имоти на принцот Вилијам

Освен како наследник на тронот, принцот Вилијам е познат и како Војводата од Корнвол, што значи дека е на чело на Војводството Корнвол -...

Додека служев како пилот во себе носев траума и тага, откри...

Принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, откри какво влијание имало врз него соочувањето со моментите на живот и смрт додека бил пилот во авионската Итна...

Откривањето на статуата на Дијана накратко ги соедини Вилијам и Хари

Војводите од Кембриџ и Сасекс вчера повторно беа заедно за да ја откријат статуата на Дијана, принцезата од Велс, велејќи дека секој ден посакуваат...

Принцот Вилијам: Ние не сме расисти

Војводата и војвотката од Кембриџ излегоа од дома првпат по интервјуто на Сасексови и беа во посета на училиште во источен Лондон. Експлозивното интервју на...

Принцот Вилијам откри како ја надминал вознемиреноста

Ослабениот вид според принцот Вилиам му помогнал да ја победи тремата и нервозата кога настапува во јавност, пишува „Експрес“. Војводата од Кембриџ е отворен поборник...

Кејт и принцот Вилијам со виртуелна посета на училиште

Кејт и принцот Вилијам спроведоа виртуелна посета на училиште среде криза со коронавирус, пишува „Експрес“. Војводата и војвотката од Кембриџ разговараа преку видео-повик со...

Се разгорува инстаграм-војната помеѓу војводските двојки од Кембриџ и Сасекс

Кејт и Вилијам ја сменија својата стратегија во инстаграм-војната со Хари и Меган за придобивање на обожаватели на платформата за споделување фотографии, пишуваат светските...

Каква порака испраќаат војводата и војвотката од Кембриџ без маска и...

Сите се прашуваат каква порака сакаат да испратат војвотката и војводата од Кембриџ кои не носеле маски и ракавици при посетата на информативен центар...

Кралицата е во изолација, нејзините должности ги презема Вилијам

Кралицата Елизабета (93) неколку дена размислувала што да направи за да го заштити своето здравје во време на пандемија на коронавирус. Со сопругот Филип...

Принцот Вилијам зборуваше отворено за смртта на мајка му и менталното...

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да...