Ознака: придобивките

Придобивките од шафранот

Здрава храна Секој зачин има свои предности. Некои го подобруваат варењето, како што е кимот. Други, како што е мелената пиперка, помага во намалување на...

Истражувања ги потврдија придобивките од наизменичното гладување

Велигденските и рамазанските пости како повод Eдна од најчестите диети за слабеење е повременото гладување. Честопати се истакнуваат корисните ефекти по здравјето од воздржувањето од...