Ознака: престрелка

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Со огнено оружје денеска е пукано кон автомобилот на градоначалникот на општина Арачиново, Ридван Ибраими, при што во возилото се наоѓале неговиот возач и...

Четири лица загинаа во престрелка во Калифорнија

Најмалку четири лица загинаа, а неколку други се ранети во престрелка во американскиот град Кинг Сити, во Калифорнија, соопштија властите. Надлежните органи соопштија дека пукањето...

Мигранти загинале во престрелка близу српско-унгарската граница, пукањето траело дваесетина минути

Тројца мигранти рано утринава загинале, а еден е ранет во меѓусебна престрелка во напуштените објекти на поранешниот земјоделски имот „Бачка“ кај населеното место Хоргош,...

Во престрелка во Белград ранети две лица, од кои едниот е...

Две лица се ранети во претрелка која се случи синоќа во Белград, на Врачар, од кои едното лице е 21-годишниот македонски државјанин Д.Л. за...

Неколкумина маскирани пукале во Стара чаршија во Скопје – двајца мртви,...

Дежурен јавен обвинител заедно со полициски увидни екипи вечерва врши увид на лице место во угостителски објект во кој во оружен инцидент убиени се...

Двајца мртви, едно лице е однесено во болница во престрелка во...

Министерството за внатрешни работи соопшти првични информации за престрелката која вечерва се случила во Старата скопска чаршија. -На 6 март 2023 во 20 часот и...

Престрелка во Стара чаршија во Скопје

Пукање во угостителски објект на улица „Самоилова“ се случило вечерва околу 20 часот и 30 минути. Во објектот наречен „Шиша бар“ во близина на Кале...

Престрелка во која загина деветгодишно девојче го потресе Ливерпул

Деветгодишно девојче е убиено, а двајца возрасни повредени во престрелка во Ливерпул. Инцидентот, според полицискиот извештај, се случил синоќа околу 22 часот по локално...

Неред во бар во Канзас довел до смртоносна престрелка

Едно лице е убиено, а петмина се ранети во пукотница пред бар во Канзас, САД, каде што како обезбедување работеле полицајци кои не биле...

Во Арачиново престрелка меѓу патници од два автомобила

Во вечерните часови на 16 август, 26-годишник од Арачиново со иницијали Ш.О. во полиција пријавил дека кон неговиот автомобил „ауди а4“ било пукано додека...