Ознака: починато

Обвинителството покрена истрага за убиството на двегодишното дете од Кичево

Основното јавно обвинителство од Кичево покрена истрага за убиството на двегодишното дете од Кичево, кое почина од здобиените повреди, откако, според првичните сознанија било...

Уредно била водена медицинската документација за починатото новороденче од Прилеп, покажала...

Не се констатирани недостатоци од наша надлежност. Односно, медицинската документација и во прилепската болница и во Клиниката за детски болести од Скопје е уредно...

Исповед на родилката коjа го изгуби бебето во Битола: Ни го...

Викторија Крстеска, која минатиот викенд го изгуби бебето веднаш по породувањето во битолската болница, на социјалната мрежа Фејсбук објави статус во која ја кажува...

Едно починато лице а повеќе повредени во сообраќајка меѓу неколку возила

Едно лице е починато во сообраќајна незгода во која учествувале неколку возила во скопско, информираат од министерството за внатрешни работи. Синоќа околу 21,00 часот било...

Ракети од Авганистан усмртија петгодишно дете од Пакистан

Ракетите што ги лансирале милитанти од Авганистан денеска убиле петгодишно дете и раниле уште седум деца во северозападен Пакистан. Нападот се случил во Баџур, во...

Во САД од ковид-19 почина 13-годишно момче

Трагедија му се случила на семејство од Мисури бидејќи 13-годишното момче Пејтон Баумгарт починало како резултат на коронавирусот во текот на викендот, објавија локални...

Седумнаесетгодишно девојче почина од коронавирус во Сплит

Седумнаесетгодишно девојче што имало други респираторни проблеми заедно со инфекцијата почина како резултат на инфекција со коронавирус во болницата во Сплит. Лекарите не можеле...

Осумгодишно дете починало на пат кон болница

Вчера во Градската болница Куманово со возило на брза помош било донесено осумгодишно дете на реанимација. Детето било од Крива Паланка и без траги...

Седумгодишно момче кое немало други болести почина од вирусот во САД

Седумгодишно момче кое почина од ковид-19 е најмладата личност којашто го загибила животот од од оваа болест во американската држава Џорџија од почетокот на...

Починато седумгодишно дете донесено во болница во Велес

Во болницата во Велес вчера било донесено седумгодишно дете без знаци на живот. Детето, според информациите, претходно имало здравствени проблеми. По наредба на Јавен обвинител,...