Ознака: порнографски материјал

Обвинителство ја прошири потапката за уште 10 лица осомничени за сексуална...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ја...

Покажувал порнографски фотографии на малолетничка

Полицијата презема мерки против едно лице, кое според информации на надлежните, прикажувало порнографски слики на малолетно девојче. Имено вчера во 19.20 часот во СВР Скопје...

Затвор од осум години му се заканува на момчето од Ниш...

Немања Стоиљковиќ од Ниш беше сослушан во обвинителството за борба против високо-технолошки криминал. Дваесет и пет годишното момче се сомничи дека бил администратор на групата...

Маж од Центар Жупа ширел порнографски материјал од малолетничка

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против М.Д.(35) од селото Бајрамовци, општина Центар Жупа, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „прикажување порнографски...