Ознака: помош

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори“ и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и...

Во Центарот за управување со кризи денеска се одржа седница на Управувачкиот комитет за координација на системот за управување со кризи, со која претседаваше...

Србија ќе испрати хеликоптери за гаснење на пожарите во Македонија

Српскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ денеска изјави дека телефонски е пристигнато барање за помош од Македонија поради големиот број пожари...

Мицкоски најави дека наскоро пристигнува помош од Словенија, Србија, Турција и...

Премиерот Христијан Мицкоски на својата официјална Фејсбук страница најави дека наскоро пристигнува помош од Словенија, Србија, Турција и Црна Гора во борба против пожарите. -Се...

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на...

Високи американски претставници им порачале на израелски претставници дека САД се подготвени да му ја дадат на Израел сета потребна поддршка во случај на...

Србија испраќа хуманитарна помош за Појасот Газа во вредност од три...

Владата на Србија донесе заклучок со кој се упатува хуманитарна помош во стоки за државата Палестина, како форма на помош за ранливото население поради...

САД со нов пакет помош со оружје за Украина вреден шест...

САД денеска би можеле да објават нов пакет оружје за Украина во вредност од шест милијарди долари, потврди синоќа американски официјален претставник, пренесе Хина. Пакетот...

ИДФ: Во Газа вчера влегле рекордни 468 камиони со помош

Во последните три дена во Појасот Газа влегоа над 1.200 камиони со хуманитарна помош, од кои само вчера 468, што претставува најголем број камиони...

Притисокот на ЕУ успеа: Украина доби сѐ – Унгарија не доби...

ЕУ одобри помош од 50 милијарди евра за Киев: Премиерот на Унгарија се премисли за ветото Сепак, ЕУ успеа со мобилизација на сиот свој институционален...

Потребна е социјална инклузија на старите лица во нашето општество

Став Денеска презентираме уште еден текст на претседателката на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ), Станка Трајкова. Во својот авторски текст, таа прави...

ЕУ постигна договор за обезбедување 50 милијарди евра помош за Украина

Сите 27 земји на Европската унија договорија 50 милијарди евра (54 милијарди долари) помош за Украина на самитот во Брисел, објави претседателот на Европскиот...